ONLiNE MULTiPLAYER HRY ZDARMA

- DOMÁCÍ STRÁNKA

Battlefield Heroes


Plnohodnotné pokračování veleúspěšné série Battlefield v cartoonové grafice? Ale kdepak, to se jen v Electronic Arts zamilovali do grafiky Team Fortress 2. Jaká asi bude hra, která má z Battlefieldem společné jen jméno, bude čistě multiplayerová a přitom k dispozici všem zadarmo?


Když se před pár měsíci objevily první informace o Battlefield Heroes, zvedlo to mezi hráči menší pozdvižení. Komunita totiž považovala představený titul za plnohodnotné pokračování Battlefield 3 a vzhledem k představenému konceptu hry to mnozí nemohli skousnout. Dnes už je zcela jasné, že o třetí a velmi očekávané pokračování opravdu nejde, ale i tak si Heroes zaslouží velkou pozornost, protože zatím dostupné informace dávají tušit velmi zajímavou hru.

První a velmi důležitá informace se tentokrát týká distribuce hry. Ta totiž bude nabízena zcela zdarma. Vzhledem k tomu, že distributorem je EA, ze které si někteří herní novináři dělali srandu, že kdyby to bylo možné zpoplatní i vzduch, který hráč během hraní dýchá, jde zároveň i o informaci překvapivou. Nějak ovšem vývoj a provoz být hrazen musí a nejinak tomu bude i tady a dodejme, že pro hráče asi tím nejpříjemnějším způsobem. Vše totiž bude placeno skrze zobrazovanou reklamu na webu samotné hry, v jejím menu a dalšími mikroplatbami. Hráči si budou moci za drobné sumy kupovat například jiné oblečení apod. Je zajímavé, že vývojáři již nyní realisticky předpokládají, že naprostá většina hrajících si stejně nikdy nic nekoupí. My dodáváme, že i kdyby to bylo jen 5% všech hráčů, při jejich celkovém počtu několika milionů, už by se mohlo jednat o slušnou sumičku. Samotné připojení do hry bude probíhat přes webové rozhraní, kde budou k dispozici i rozsáhlé statistiky. Důvod je zřejmý - donutit hráče podívat se na reklamní banery. Pro hraní ovšem bude nutný klient, tedy instalace do konkrétního počítače a hru samotnou tedy nejde přímo srovnávat s Quake Live, který bude ke spuštění potřebovat pouze webový prohlížeč.

 

 
Při zveřejnění prvních obrázků se většina lidí z herní branže minimálně pousmála. EA je totiž v recenzích čas od času vyčítáno, že až nestydatě "opisuje" zajímavé nápady z jiných her a okamžitě je používá ve svém širokém portfoliu. Cartoonová grafika totiž až nápadně připomíná nedávno vydanou hru Team Fortress 2 a při pohledu na první zveřejněný obrázek jste byli dokonce chvilku na rozpacích, jestli nejde o nějakou parodii na Battlefield od Valve. Pokud se ale na zamýšlený koncept a konečnou představu tvůrců podíváme blíže, musíme uznat, že ono jim vlastně ani nic jiného nezbývalo, tedy alespoň co se týká cartoonové grafiky. Zbytek stejných či výrazně podobných nápadů z Team Fortress 2 je natolik velký, že je prostě nemožné, aby šlo o náhodu.

  

 


 

 
Battlefied Heroes vypadají velmi lákavě. I když jde o jasnou kopii Team Fortress 2, bere si z ní jen to nejlepší a jde svou vlastní cestou. K dispozici má být zadarmo a je určena především k pobavení lidí, kteří zase tolik nenahrají. I když není pochyb o tom, že svoje příznivce si najde i mezi hardcore hráči, kteří ji budou brát jen jako uvolnění a pro občasné pobavení se. A přesně o to v Battlefield Heroes jde. Plná verze se má objevit již v létě tohoto roku a my můžeme jen dodat, že už teď se na ten okamžik velmi těšíme.

zdroj: GamePark.cz


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Žádné komentáře
 
Multiplayerové hry, MMO hry zdarma, Multiplayer online hry zdarma, Hry zdarma, Hraní po internetu, Free hry, Online hry, Hry, Internetové hry, Hry po internetu, Online web hry, PC hry ke stažení, Počítačové hry