ONLiNE MULTiPLAYER HRY ZDARMA

- DOMÁCÍ STRÁNKA

Profesionální hraní ?


Progaming ? termín slovním spojením dvou známých anglických slov - PRO (profesionální) a GAMING (hraní). Ano, Progaming je profesionální hraní počítačových her.. Někteří nejlepší hráči se dokonce progamingem živí a vydělávají za to slušné peníze
Někteří nejlepší hráči se dokonce progamingem živí a vydělávají za to slušné peníze, ale to spíš ve světě, jelikož progaming v ČR neni ještě tolik rozběhlý.. Jak? buď dostávají za dobré výsledky ''výplatu'' od podpory vedení z profesionálních multiklanů pod kterým hráč či tým hraje a nebo z výhry některého předního offline turnaje (LAN párty).. Cena prvních míst se může pohybovat kolem desítek tisíc, stovky tisíc a dokonce až kolem jednoho milionu korun..
Ale dostat se na takovouhle LAN párty neni jentak, na tož se umístit na prvních místech.. tu věčinou zaplňují jedny a ty samý hráči / klany, kteří se tam musí dostat z nějakého kvalifikačního turnaje..


Takový turnaj se hraje buď týmově, nebo duelově..
Když týmově, tak klan proti klanu.. 5 spoluhráčů se utká s týmem, který má též 5ti členou skupinu.. Spoluhráči se dorozumívají pomocí mikrofonu přes některý z komunikačních programů.. Komunikace mezi hráči je velice potřebná, jelikož jde o týmovou spolupráci..

Jako progamingové hry, které se hrajou 5 vs 5 se věčinou točí kolem dílů: Call of Duty a Counter Strike...
1 vs 1 zase fifa, nhl, starcraft, warcraft3, NFS, atd...

Co je to klan?
Více hráčů, kteří hrajou za stejný tým a utkávají se s jinýmy klany.. Ať už v přáteláku, nějaké lize, nebo turnaji..

Co je to multiklan?
Združení více klanů z různých her.. Mají stejné klanové jméno, ale každý takový tým hraje jinou hru..  Něco jako třeba sportovní klub Sparta, hrají fotbal, ale i hokej.. ale ne jedny a ty samý hráči...
Takový multiklan musí vlastnit internetové stránky, herní servery, kvalitní hráče a manažery.. měl by mít také nějaké sponzory.. ať už na servery, doménu, vybavení k PC nebo finanční podporu.. třeba na zahraniční LAN turnaje..
Mezi nejlepší multiklany České Republiky patří eSuba a nEophyte..


Největší progamingovou organizací u nás je ČMSP  (Českomoravský svaz progamingu). A mezi zakladatele progamingu u nás i na slovensku patří Progamers.

Jako nejvěčí LANpárty v ČR je brána každoroční akce zvaná INVEX CUP (Mistroství ČR v počítačových hrách)..
Tam se hráči a týmy kvalifikují po celý rok pomocí zbírání bodů z offline meziherních, nebo online turnajů..

Poslední komentáře
20.04.2009 17:30:18: Pěkný :)
 
Multiplayerové hry, MMO hry zdarma, Multiplayer online hry zdarma, Hry zdarma, Hraní po internetu, Free hry, Online hry, Hry, Internetové hry, Hry po internetu, Online web hry, PC hry ke stažení, Počítačové hry